Antykwariat Abecadło

No Comments
Antykwariat Abecadło

Krakowski antykwariat Abecadło znajdujący się przy ulicy Kościuszki posiada w swoich zbiorach ponad 20 tysięcy tytułów książek a także spore ilości dokumentów, map czy pocztówek. Tak bogaty zbiór był możliwy do skompletowania głównie dzięki skupowi, który od lat prowadzą właściciele antykwariatu.

Skup książek w antykwariacie – Zasady

Najlepszym sposobem oceny i wycenienia posiadanych przez Państwa zbiorów jest przygotowanie listy zawierającej tytuł książki oraz okres, a najlepiej rok jej wydania. Wystarczy tu prosty podział na publikacje przed i powojenne. Tak przygotowaną listę można przesłać do antykwariatu pocztą elektroniczną na adres: kosciuszki@abecadlo.org. Po wstępnej selekcji przez pracowników antykwariatu możliwa jest wycena posiadanych przez Państwa publikacji. Warto wspomnieć, że w przypadku gdy będziemy mieli do czynienia z dużymi i cennymi zbiorami to właściciele antykwariatu Abecadło zapewnią własny odbiór rzeczonych książek z domu klienta. Mowa tu o Krakowie i najbliższych okolicach oraz o księgozbiorach liczonych w liczbie co najmniej kilkuset sztuk. W takich przypadkach kontakt i ustalenie szczegółów następuje drogą telefoniczną.

W przypadku posiadania mniejszych zbiorów lub pojedynczych publikacji wartych uwagi można przynieść je do antykwariatu osobiście. Pracownicy na miejscu dokonają oceny wartości danej książki i zaproponują uczciwą cenę zakupu.

Oprócz standardowego zakupu gotówkowego istnieje również możliwość pozostawienia publikacji w antykwariacie na zasadzie komisu. O dostępności tej formy współpracy decydują pracownicy antykwariatu na podstawie indywidualnej oceny atrakcyjności danych przedmiotów. Wtedy od kwoty sprzedaży danego przedmiotu antykwariat pobiera ustaloną wcześniej prowizję. Do czasu sprzedaży właścicielem przedmiotu nadal pozostaje osoba pozostawiająca go w komis.

Warto wspomnieć, że antykwariat Abecadło nie prowadzi wysyłkowej sprzedaży ani skupu przedmiotów. W grę wchodzi jedynie osobista wizyta lub odbiór przez pracowników antykwariatu po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Preferowane książki przeznaczone do skupu

Skupowane są niemal wszystkie książki z naciskiem na podręczniki akademickie (za wyjątkiem szkolnych), literaturę piękną czy poezję. Mile widziane są książki historyczne, psychologiczne oraz te traktujące o sztuce. Również książki o tematyce sportu czy militariów są mile widziane. Jeśli chodzi o pozostałe przedmioty takie jak mapy, fotografie czy dokumenty to preferowane są publikacje przedwojenne, mające większą wartość historyczną.

Categories: Skupy Książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *