Home › Zrób, aby uśmiech zjawiał się na twojej twarzyczce!

Zrób, aby uśmiech zjawiał się na twojej twarzyczce!

Przechadzasz się ulicą i dostrzegasz tyle ludzi, a żadne z nich się nie uśmiecha. Każde z nich ma przygnębioną minę, która jako pierwsza rzuca się w oczy. W naszych głowach od razu tworzy się opinia o tych osobach. Wiadomo, że ludzie, którzy się uśmiechają są rejestrowani jako ci bardziej sympatyczniejsi, pozytywni. Można by rzec, że wręcz infekują uśmiechem! Podobno śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund.

Nie jest pewne czy to się sprawdza, aczkolwiek nie zaszkodzi wypróbować.

Zdarzają się także dni, gdy nie masz ochoty na żadną rozrywkę, pogrążasz się w rozpaczy i czekasz aż sobie pójdzie. Pomóż mu w tym! Zrób, by poczuł się niechciany, a przez to szybciej da ci spokój. Najprostszym sposobem jest najpospolitsze ruszanie się.

Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz również poćwiczyć.

Wówczas twój mózg uwalnia endorfiny, a przez nie świat wydaje się być piękniejszy.

Można powiedzieć, że swego rodzaju narkotyk, ale zupełnie nieszkodliwy. Oprócz tego, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie. Zobacz ile korzyści! Jeśli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wówczas jest większa szansa na to, że złapie cię przygnębienie.

Większość osób tak ma. Twój organizm tylko "wyłapuje" pewne bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu.

Można właśnie w taki sposób to wytłumaczyć. Kiedy budzisz się, odsłaniasz zasłony, a za oknem widzisz ujmujące słońce, którego promienie lekko dotykają cię po twarzy, ptaszki wesoło śpiewają, to wszystko motywuje do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by zrobić coś, czego nie robi się na co dzień. Ach, gdyby tak zawsze mogło być. Niestety, czas przygnębiającej jesieni sprzyja temu, by owinąć się w koc jako naleśnik i namawia do tego, by przekoczować w ten sposób przez całą nadchodzącą zimę. Wówczas trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i ostatecznie mu odmówić. Odnajdź swoje hobby, które dotąd zaniedbałeś, ale jeżeli jeszcze go nie masz, to spróbuj je odkryć! Udowodniono, że nawet sztuczny uśmiech może przynieść korzyści.

Pomaga redukować stres i polepsza samopoczucie. Uśmiech może także wpływać korzystnie na relacje z innymi ludźmi, przez co ułatwia kontakt z nimi. Dzięki uśmiechowi i pozytywnemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny. Ludzie poczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania. Przeprogramujesz swój umysł na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby. Jak widać, śmianie się ma dużo swoich zalet. Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób ogromny uśmiech!.


<< Poprzedni
Następny >>