Home › Owoce acai i ich korzyści - jesli chcesz je poznać zerknij na nasz artykuł

Owoce acai i ich korzyści - jesli chcesz je poznać zerknij na nasz artykuł

Owoce przypominają z wyglądu borówkę amerykańską, smakują jak jagody, z aromatem czekolady. W owocach mieści się mnóstwo składników odżywczych, stąd tak chętnie stosuje się je w zmniejszaniu wagi. Przewaznie dzięki związkom fenolowym, które posiada sok z owoców acai. Nie licząc tego są obfite w antyoksydanty, wspomagające wytrzymałość i spowalniają proces starzenia, aminokwasy egzogenne, witaminę A i C, lipidy, w liczbie zbliżonej jak w oliwie z oliwek, a także błonnik pokarmowy potrzebny w procesach trawienia. To naturalnie błonnik wpływający na przemianę materii przyjęty bywa za pożądany w diecie obniżającej mase ciała. Acai wzmaga poczucie sytości, w związku z czym lepiej kontrolować ilość no i jakość spożywanych w trakcie diety dań.

Opinie ludzi spożywających jagody acai są w większej mierze pozytywne. W szczególności w kontekście odchudzania. Przy zharmonizowanej diecie i takiej suplementacji, aktywności fizycznej podkreślano wzrost energii, zatem szybsze osiągnięcie pożądanej figury. W Polsce jagody acai można dzisiaj kupić nie tylko w Internecie, ale punktach stacjonarnych z dodatkami do diety albo zdrową żywnością.

Najczęściej maja formę kapsułek bądź soku.

Dostępne są również w przeróżnych połączeniach, np. z l-karnityną czy guaraną, zieloną herbatą itp. Jak widać wspomaganie diety owocami może mieć znaczny wpływ na pozbycie się zbędnych kilogramów, w stosunkowo krótkim czasie. Ale bez zmiany obecnego trybu życia, posiłków nic z tego nie wyniknie..