Home › Kalkulator leasingowy efl

Kalkulator leasingowy efl

Decydując się na start własnej firmy zazwyczaj nie mamy zbyt dużo wolnych środków pieniężnych, aby pozwolić sobie na nowy samochód. Nawet, jeśli Twój budżet pozwala na kupno samochodu czasem warto rozważyć o finansowaniu tego zakupu na raty a gotówkę przeznaczyć na inny cel. Planując kupno z spłatą ratalną możemy brać pod uwagę kredyt w banku na zakup auta albo leasing samochodowy. W czym odróżniają się te dwa metody finansowania? Co będzie bardziej opłacalne dla Ciebie? Leasing na firmowy samochód jest finansowaniem bardzo często wybieranym przez małe i średnie firmy. Pozwala na wiele oszczędności oraz zaliczenie do kosztów podatku vat. Warto pamiętać, że podatek VAT może zostać zaliczony w kosztach dwa razy. Przy opłacaniu raty leasingowej oraz przy zakupie samochodu po zakończeniu leasingu. Co ważne cała procedura zawarcia umowy na auta w leasing jest znacznie szybsza i mniej wymagająca.

Musisz jednak mieć w pamięci, że pojazd wzięty w leasing nigdy nie staje się naszą własnością a jedynie będziemy jego użytkownikami. Jeżeli zapytasz o pożyczkę, sama procedura przyznania nam go jest dużo mocniej rygorystyczna i w głównej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej.

Przyznanie nam pożyczki i spłacenie go oznacza jednak, że pojazd, który spłacaliśmy po uregulowaniu ostatniej należnej raty jest już naszą własnością. Bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, co jest korzystniejsze: kredyt samochodowy czy leasing na samochód firmowy nie ma. W każdej formie istnieją fakty przemawiające za i przeciw.

Koszty wydzierżawienia oraz kredytu dla firmy na samochód są niewątpliwie zbliżone do siebie.

Wybór opcji finansowania zależy indywidualnie od potrzeb właściciela firmy..


Autor artykułu: leasing na 84 miesiące

Zobacz:
Fotografia ślubna Katowice - sprawdź ofertę
Czy jagody odchudzają - poszukuje łatwego sposobu na schudnięcie
Jakim sposobem osiągnąć wymarzoną figurę? po ciąży