Home › Jakim sposobem osiągnąć wymarzoną figurę? po ciąży

Jakim sposobem osiągnąć wymarzoną figurę? po ciąży

Większość pań po urodzeniu dziecka obserwuje u siebie obszerne zmiany w wyglądzie.

Ciało ludzkie przestaje być giętkie, brzuch nie jest już płaski a wszystko to wywołuje zachwianie pewności siebie i spore kompleksy.

Myśl społeczna bezustannie się rozwija. Bycie "fit" dla nikogo nie jest już sensacją. W dalszym ciągu niemniej jednak panie, jakie zechcą zadbać o siebie po wydaniu na świat potomstwa są zauważane nieprzychylnie. Czy to w związku z tym świadczy, że młoda mama nie ma prawa wyglądać atrakcyjnie? Może, a nawet powinna! Warto jednak zadbać o własną kondycję jeszcze w czasie ciąży.

Istnieje wiele planów treningowych, które panie w tym wyjątkowym czasie są w stanie bezpiecznie wykorzystywać. Pilates, joga, spacery, pływanie. Należałoby pamiętać, że w im lepszej kondycji jest przyszła mama, tym poprawniej rozwija się nienarodzone jeszcze dziecko. A co po ciąży? Tutaj kwestia jest trochę bardziej skomplikowana. Tuż po porodzie nie wolno jeszcze podjąć intensywnego wysiłku, bowiem zdołałoby to rzutować na stanie zdrowia kobiety. Warto wobec tego skonsultować się ze specjalistą. Pragnąc powrócić do formy nieodzowne jest wdrożenie nie tylko aktywności fizycznej, jednakowoż w głównej mierze także diety, która będzie sprzyjała odchudzaniu i rzeźbieniu sylwetki, niemniej jednak równocześnie bezustannie będzie dostarczała odpowiedniej ilości składników odżywczych, jakie utrzymają młodą mamę w nienagannej kondycji zdrowotnej, a równolegle nie zaburzą wartości pokarmu - co powinno być przede wszystkim istotne dla matek karmiących. Pośród zawodowców, których należy odwiedzić znajdą się więc dietetyk, lekarz prowadzący i trener (najlepiej personalny)..