Home › Co na prezent ślubny dla kolegi

Co na prezent ślubny dla kolegi

W przeszłości nie miało się problemu z tym, co podarować bliskiej parze z okazji ślubu.

Oczywiste było, że wybiera się prezenty przede wszystkim praktyczne, które przydadzą się młodej parze na nowej drodze życia, gdy razem zamieszkają, a więc darowało się sprzęty AGD i podobne funkcjonalne rzeczy.

Obecnie jednak zwykle mieszka się ze sobą przed ślubem i młodzi mają już takie rzeczy, zatem ich darowanie zdarza się już rzadko, chyba że chodzi o upominki bardziej funkcjonalne, przedmioty, jakich nigdy nie ma się zbyt wiele, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel czy piękne, luksusowe ręczniki.

Co jeszcze obecnie wręcza się nowożeńcom? Para narzeczonych często przed ślubem sugeruje swoim gościom, co chciałaby dostać. Wprawdzie obecnie już zwykle nie sporządza się wykazów prezentów, co było w częstym użytku jeszcze nie tak dawno temu, ale zwykle wiadomo, czy młodzi chcą upominki, czy może raczej pieniądze.

Większa część woli to drugie rozwiązanie, ponieważ za każdym razem jest to odpowiedni dar, poza tym pieniądze potrzebne w każdym przypadku, podczas gdy prezenty rzeczowe nie zawsze.

Na szczęście chyba nikt nie wybiera się na ślub ludzi, których preferencji zupełnie nie zna, niewielkie jest więc niebezpieczeństwo, że popełni się wielką gafę. Co istotne, narzeczeni zwykle mają też osobiste preferencje co do tego, czy chcą dostawać kwiaty. Obecnie coraz częściej postrzega się je jako nieprzydatny i mało sensowny wydatek, zatem nowożeńcy wolą dostawać na przykład kupony lotto, maskotki, które następnie darowują domom dziecka bądź karmę dla zwierząt, zawożoną później do schroniska.

Jeżeli nie jest to określone w zaproszeniu albo młodzi nie powiedzieli o tym, warto dowiedzieć się, jak przedstawia się ta sprawa, by ustrzec się niezręcznej sytuacji – albo zbędnych wydatków..
Dodatkowe informacje: prezent na 40 rocznice slubu dla rodziców